- Про нас
- Прилади
- Устаткування
- Технології
- Проекти та будівництво
Радіометр пристінного випробування РПО-1
Радіометр РПО-1 розробляється з урахуванням досвіду експлуатації попередніх варіантів. Призначений для гамма-випробування стінок гірничих виробок при пошуку, розвідці та експлуатації родовищ уранових руд методом направленого прийому шляхом визначення масової частки урану в рудному тілі за результатами вимірювань двох потоків імпульсних сигналів та градуювального коефіцієнта. Градуювальний коефіцієнт визначається за стандартним зразком уранового рудного тіла ОСО — Р по ОСО—95—250—90.
Конструкція радіометра є моноблоком зі зручною ручкою і забезпечений світлодіодним цифровим індикатором, кнопками управління і роз'ємом для зв'язку з комп'ютером. До складу радіометра входять подовжувальна штанга для випробування на зводі гірничої виробки (на вимогу замовника) та кабель для з'єднання з комп'ютером (ПЕОМ). Ескізний варіант приладу показано на рис. 1 (див. Додаток 1).
Дані про вимірювання систематизуються та зберігаються на вбудованій мікро-ЕОМ приладу. Інформація для подальшої обробки передається ЕОМ через USB або RS232 інтерфейс.
Живлення приладу здійснюється від літій-іонного акумулятора.
Основні технічні дані:
- Вимірюваний нуклід - радій-226.
- Діапазон перетворення радіометром потоку гамма-випромінювання від джерела радій 226 типу РА пропорційний потік імпульсних сигналів становить 50 до 20000 с-1.
- Діапазон енергій гамма-випромінювання, що реєструються радіометром, становить від 40 до 4800 фДж (від 250 до 3000 кеВ).
- Чутливість основного каналу радіометра до гамма-випромінювання джерела радій-226 типу РА з відривом 1 м щонайменше 600 с-1мг-1 (0, 7 с-1•мкР-1•ч).
- Межі основної відносної похибки радіометра, що допускається, при калібруванні джерелом з радіонуклідом радій-226 типу РА при довірчій ймовірності 0,95 не більше ±10 %.
- Нестабільність показань радіометра за 16 год безперервної роботи менше ніж 3%.
-
Радіометр здійснює чотири режими вимірювання:
- за часом - від 1 до 60 с;
- по набору імпульсів переважного каналу від 1000 до 10000;
- безперервний вимір з виведенням інтенсивності гамма потоку на «індикатор» та виведенням «клацань» на акустичний випромінювач;
- вимірювання із затримкою запуску вимірювання від 0 до 9 с (застосовується для роботи з подовжувальною штангою на зводі гірничої виробки).
- Обмін інформацією між радіометром та ПЕОМ здійснюється по одному з інтерфейсів USB (RS-232).
- Час роботи радіометра від однієї зарядки (100 вимірів/год) досягає 80 годин.
- Маса радіометра трохи менше ніж 2 кг.
- Параметри навколишнього середовища, що характеризують умови експлуатації: температура навколишнього повітря від мінус 10 до +50 ºС; – відносна вологість за температури 35 ºС трохи більше 95 %; - Атмосферний тиск кПа від 84 до 106,7 кПа; - Зовнішній гамма-фон, не більше140 • 10 -12 А • кг-1 (2000 мкР • год-1)