Пенетрометр ПН-1ЖВ

Пенетрометр ПН-1ЖВ є лабораторним приладом, призначеним для визначення пенетрації (числа проникності) пластичних мастил та інших нафтопродуктів відповідно до ГОСТ 5346-78.

Пенетрація - показник, що характеризує консистенцію зразка. Одиниця виміру пенетрації - ціле число десятих часток міліметра.

Сутність методу полягає у визначенні глибини занурення (число пенетрації) в випробуваний зразок стандартного конуса за 5 сек при 25°С при загальному навантаженні 150 г, що виражається цілим числом десятих часток міліметра за шкалою пенетрометра.

Область застосування приладу — вимірювальні, випробувальні та науково-дослідні лабораторії підприємств та науково-дослідних інститутів, які розробляють, випускають та споживають нафтопродукти у різних галузях промисловості.

Основні параметри та технічні характеристики приладу:

— допустимі межі вимірювання пенетрації випробуваного зразка: від 0 до 400 единиц;
— за результат випробування приймають середнє арифметичне трьох визначень для випробуваного зразка з пенетрацією до 200 і п'яти визначень для випробуваного зразка з пенетрацією 200 або вище, заокруглене до значень, кратних п'яти;
— розбіжності між паралельними визначеннями, що допускаються, не повинні перевищувати значень, зазначених з ГОСТ 5346-78;
— 
габаритні розміри, не більше, мм: 400×300×770;
— маса, не більше, кг: 25.